Tyson Fury – Oleksandr Usyk ağır sıklet boks maçı tarihe geçti! Sonuca tepki gösterdi

Dünya boksunun iki önemli ismi İngiliz Tyson Fury ile Ukraynalı Oleksandr Usyk, Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’daki Kingdom Arena’da karşı karşıya geldi.

Müsabaka, kariyerlerinde yenilgi olmayan iki boksörün nefes kesen mücadelesine sahne oldu.

TARTIŞMASIZ YENİ AĞIR SIKLET ŞAMPİYONU
Karşılaşmada sonucu hakemler belirledi. İki hakem 115-112 ve 114-113’lük skorlarla Usyk’i tercih ederken, üçüncü hakem ise 114-113’le Fury’yi seçti. Oleksandr Usyk, bu sonuçla İngiliz boksöre ilk mağlubiyetini yaşattı ve dünyanın yeni tartışmasız ağır sıklet şampiyonu oldu.

4 KEMER BİRDEN
37 yaşındaki Ukraynalı boksör Usyk, 25 yıl sonra dört büyük ağır sıklet kemerinin tamamını aynı anda elinde bulunduran ilk şampiyon oldu. Daha önce Lennox Lewis 1999 ve 2000’de beş ay boyunca bu unvanı elinde tutmuştu.

Bu arada Fury maç sonunda karara itiraz etti ve “Ben kazandığıma inanıyorum. Ülkesi Ukrayna savaşta. İnsanlar savaşta olan ülkenin yanında yer alıyor” dedi.

RÖVANŞ MAÇI İSTEDİLER
Rövanşta karşılaşacaklarını söyleyen Fury’nin organizatörü, dövüş sonrasında sözleşmede kendilerine hemen rövanş hakkı tanıyan bir madde bulunduğunu bildirdi. Oleksandr Usyk ise, rövanşa maçına hazır olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir