Eftelya’nın Kahreden Ölümü! Hamburger Yeme Yarışmasında Can Verdi

Çay Mahallesi’nde bulunan Işık İlkokulu’nda öğle saatlerinde yaşanan trajik olayda 10 yaşındaki Eftelya Kaymak, arkadaşlarıyla yaptığı hamburger yeme yarışında hayatını kaybetti. Eftelya’nın nefes borusuna yemek kaçması sonucu nefessiz kalan ve öğretmenlerin müdahalesine rağmen kurtarılamayan talihsiz çocuğun ölümü, tüm şehri yasa boğdu.

OLAY NASIL MEYDANA GELDİ?

Eftelya Kaymak, öğle yemeğinde arkadaşlarıyla birlikte kantinden hamburger aldı. Çocuklar, daha sonra kendi aralarında eğlenceli bir şekilde hamburger yeme yarışına girdiler. Bu sırada Eftelya’nın nefes borusuna hamburgerden bir parça kaçtı ve nefessiz kalmaya başladı.

Nefessiz kalan Eftelya’yı gören öğretmenler, hemen müdahalede bulunmaya çalıştılar. Durumu 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildiren öğretmenler, Eftelya’nın hayatını kurtarmak için ellerinden geleni yaptılar.

TALİHSİZ ÇOCUK KURTARILAMADI

Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Eftelya’ya ilk müdahaleyi yaptıktan sonra ambulansla Atatürk Devlet Hastanesi’ne kaldırdılar. Hastanede acil servise alınan Eftelya, tüm doktorların müdahalesine rağmen kurtarılamadı ve hayatını kaybetti.

Eftelya’nın acı haberini alan ailesi ve yakınları hastanede sinir krizi geçirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir